2015-08-24 20:00 #0 av: Urhasten

Här är en lista på examinerade Hfs (Hovformsspecialister), kontaktuppgifer och i vilka områden de arbetar i. Uppdaterad 17/06/2016.

Tryck Crtl + F och skriv en stad eller område för snabbare sökning. 

Regnbåge

Birgitta Färnstrand - Hela mellan Sverige
Telefon: 070-226 22 89
E-post: utb@sanhcp.org
Hemsida: www.förryttaretillhäst.se

Kent Wiberg - Värmland med angränsande län, Norge
Telefon: 070-567 46 42
E-post: 1kentwiberg@gmail.com
Hemsida: www.kentwiberg.se

Ann-Sofie Winkler - Västervik, Småland
Telefon: 070-231 34 31 
E-post: iva_andersson@hotmail.com 
Hemsida: www.bellestarranch.se

Katarina von Wachenfeldt - Mellersta och östra Skåne
Telefon: 070-728 45 11
E-post: katarina@von-wachenfeldt.se

Karl Xen - Västra Götalands, Jönköpings län, Östergötland
Telefon: 070-247 43 62 
E-post: karolina@karolinanoren.com
Hemsida: www.karolinanoren.com

Hanna Malmberg - Västra Götaland, Halland
Telefon: 073-509 95 90
E-post: hov-hanna@hotmail.com
Hemsida: www.hov-hanna.se

Ulla Borg - Skåne
Telefon: 073-447 74 55
E-post: ulla@barfotahasten.se
Hemsida: www.barfotahasten.se

Camilla Linderberg - Stockholm med 15 mils radie
Telefon: 0733-24 74 54 
E-post: camilla.linderberg@gmail.com 

Marie Eriksson - Norrbotten
Telefon: 070-645 87 62 
E-post: yriakyria@hotmail.com

Sven Börjesson - Södra Sverige
Telefon: 073-344 34 98
E-post: sven@freshway.se
Hemsida: www.freshway.se 

Emma Pettersson - Avesta med 10 mils radie
Telefon: 070-323 96 04
E-post: emma@starkahovar.se
Hemsida: www.starkahovar.se

Lotta Hammarsten - Uppsala, norra Stockholmstrakten
Telefon: 073-650 84 85

Wiveka Berg - Öterstund
Telefon: 070-233 75 41 
E-post: wiveca.berg@jamtbi.se

Wim Koert - Stockholm, Norrtälje, Uppsala
Telefon: 070-518 28 00
E-post: wim@kushemgard.se

Hanna Rikkinen - Boråstrakten, Västragötaland
Telefon: 0730-444543
E-post: hanna.rikkinen@telia.com

Therese Hjelm - Vikbolandet, Norrköping med omnejd
Telefon:  0723-039463

Anna Stavholm - Västra Götaland, Halland
Telefon: 070-413 75 00
Hemsida: www.annastavholm.se

Victoria Andersson - Katrineholm, Södermanland med angränsande län
Telefon: 070-687 37 53
E-post: victoria@happysoul.se
Hemsida: www.happysoul.se

Anne Dirksen - Stenungsund, Göteborg, Västra Götaland
Telefon: 073-720 10 00
Epost: info@annedirksen.se
Hemsida: www.annedirksen.se 

Helén Witasp - Dalarna, Rättvik
Telefon: 070-305 91 51
E-post: hwitasp@hotmail.com

Irene Sjölander - Hudiksvall med 10 mils radie, samt stäckan ned till södra Stockholm
Telefon: 070-449 47 46
stalldivine@gmail.com
Hemsida: www.naprapatvitalen.se/

Linda Karlsson - Västra Götaland, främst Göteborg, Kungsbackatrakten
Telefon: 073-658 37 92
Hemsida: www.facebook.com/hasthalsa

Dorthe Rosenberg Hansen - Skåne, södra Småland, södra Halland
Telefon: 070-33 11 123
E-post: dorthe@dortheshovvard.se
Hemsida: www.dortheshovvard.se
Facebook: www.facebook.com/DorthesHovvard

Cicci Nilsson - Hela Norrbotten, Västerbotten, vid förfrågan väster Norrbotten
Telefon: 076-107 49 70
Hemsida: www.caspadia.se

Carolina Hammar - Hallands län med omnejd
Telefon: 070-885 71 77
Epost: rydefjal@live.com
Hemsida: www.viewhill.se

Jeanette Klingberg - Skåne, södra Småland, södra Halland
E-post: klingbergjeanette@gmail.com

Anna Hane - Göteborg, Marks kommun med omnejd
Mobil: 0705-28 89 89
Telefon: 0320-92080
E-post: anna.r.hane@gmail.com
Hemsida: www.annahane.se

Marie Åström - Uppland
Telefon: 070-723 64 94
E-post: gosigamarie@hotmail.com

Fanny Calosi Thornell - Ca. 10 min från Värnamo, Gislaved
Telefon: 072-70 73 200
E-post: fannycalosithornell@gmail.com

Caroline Zickbauer - Sölvesborg
Telefon: 0723668204
E-post: info@helhetshasten.com
Hemsida: www.helhetshasten.com

Anneli Thors - Jämtlandsregionen, vid förfrågan även andra platser
Telefon: 070-200 95 62
E-post; annelithors68@hotmail.com

Jack Christensen - Eskilstunda, Södermanland och angränsande län
Telefon: 076-209 66 47
E-post: jack.christensen@hotmail.se

Jonas Sjöström - Borås, Göteborg, har även Örebro-rutt
Telefon: 070-736 62 19
E-post: jonas_s__@hotmail.com

Mickael Levin - Älmhult, småland
Telefon: 0702794925
E-post: micke@naturligtperspektiv.se
Hemsida: www.naturligtperspektiv.se

Hanna Sultan - Forshaga, värmlands län
Telefon: 0763406434
E-post: hannasultans@gmail.com

Therese Lundgren - Lammhult, kronobergs län
Telefon: 0730727291
E-post: theslundgren@hotmail.com

Karin O'Dwyer - Bräcke, jämtland, ca. 15 mils radie inom jämtland, västernorrland
Telefon: 0708254085
E-post: auryn69@yahoo.com

Desirée Englund - Växjö
Telefon: 0761612159
E-post: desiree.englund@live.se

Malin Stenström - Norrköping, östergötland
Telefon: 0730679898
E-post: maliin-@hotmail.com

Jenna Sandström - Pedersöre, Finland (talar sv, fin, eng)
Telefon: +358505114964
E-post: fmajensan@gamil.com